جراحی بینی باز

جراحی بینی باز چیست ؟

جراحی بینی باز : با توجه به اینکه بینی ، در مرکز صورت قرار دارد و تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار خواهد داد ؛ جراحی بینی پرطرفدار ترین فعالیت زیبایی میان اقشار مختلف مردم با هر سن و جنسیتی می باشد ؛ رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی ، با هدف ایجاد تناسب میان اجزای مختلف صورت انجام می شود و ایرادات ظاهری و عملکردی بینی را رفع می کند.

جراحی بینی باز

انواع روش های جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی ، به دو صورت انجام خواهد شد :

  1. عمل بینی به روش باز
  2. جراحی بینی به روش بسته

در واقع انتخاب این روش ها به سلیقه و نوع مهارت جراح بینی بستگی دارد و در مواردی که پره های بینی نیازمند ایجاد تغییر باشد ، فارغ از اینکه جراحی به صورت باز است یا بسته ، برش هایی در پره ها ایجاد می شوند.

تفاوت عمل بینی باز و بسته

اصلی ترین و بارزترین تفاوت میان عمل بینی باز و بسته ، در محلی است که برش ها در آن ایجاد می شوند. به این صورت که در عمل بینی باز ، برش ها در ناحیه کلوملا یا همان تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می شوند ؛ این در حالی است که در جراحی بینی بسته ، برشی در خارج بینی ایجاد نشده و تنها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد.

جراح بینی در جراحی بینی به روش باز ، اشراف و دید کامل داشته و به همین جهت ، احتمال بروز خطاهایی ؛ همچون نامتقارنی ، اختلالات تنفسی و غیره بسیار ناچیز است.

در عمل بینی باز ، پوست بینی از طریق ابزاری مخصوص از ساختار بینی جدا شده ولی این امکان در جراحی بینی بسته وجود ندارد.

جراحی بینی به روش بسته ، تنها مناسب افرادی است که بینی آن ها ایراد چندانی ندارد ؛ اما در عمل بینی باز ، می توان انواع ایرادات ساده و پیچیده بینی را اصلاح نمود.

در عمل بینی باز ، میزان تورم و کبودی بیشتر از جراحی بینی به روش بسته می باشد ؛ همچنین ، معمولا دوران نقاهت جراحی بینی به روش باز طولانی تر از جراحی بینی به روش بسته می باشد.

جراحی بینی باز

مزایای عمل بینی باز چیست ؟

  • امکان اصلاح شکل نوک بینی ، در موارد خیلی مشکل به این روش وجود خواهد داشت .
  • پیوند غضروف در جراحی بینی به روش باز ، امکان پذیر خواهد بود .
  • جراحی بینی های پیچیده و ترمیمی به این روش ، انجام می شوند .
  • تسلط جراح بینی در این تکنیک ، بسیار بیشتر خواهد بود .
  • امکان اعمال تغییرات و اصلاحات بیشتری در این روش ، وجود دارد .
  • وسعت دید جراح بینی در این روش نسبت به تکنیک دیگر ، بسیار بیشتر است .
  • و از این قبیل موارد .

مدت زمان انجام جراحی بینی به روش باز چقدر است ؟

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل زیبایی بینی ، با توجه به میزان ناهنجاری های موجود متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی ، گفته می شود که جراحی زیبایی بینی ، به 1 الی 3 ساعت زمان نیاز دارد .

لازم به ذکر است که عمل بینی به تکنیک بسته ، به مدت زمان کمتری نسبت به عمل بینی به روش باز ، نیاز دارد .

بهترین تکنیک جراحی بینی برای من کدام است ؟

جراح بینی ، با بررسی شرایط و خواسته های شما خواهد گفت ، انجام عمل بینی به کدام یک از روش های باز یا بسته ، برای تان مناسب است ؛ بنابراین ، به پزشک معالج خود اعتماد داشته و اصرار به انجام روشی خاص نکنید ؛ چرا که ، هر یک از این تکنیک ها ، مزایا و معایب را دارند .

آیا امکان انجام عمل بینی به روش باز بدون بیهوشی عمومی وجود دارد ؟

خیر ؛ عمل زیبایی بینی تحت هر دو روش بسته و باز ، تنها با بیهوشی عمومی امکان پذیر خواهد بود .

هزینه جراحی بینی باز

در واقع قبل از معاینه و مشاهده بینی توسط جراح نمی توان هزینه قطعی و نهایی این عمل را مشخص نمود ، چرا که انجام این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد و از این رو هزینه عمل بینی به روش باز برای همه به یک صورت نیست.

انتخاب جراح بینی

برای کسب نتیجه مطلوب و ایده آل انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه از اهمیت بالایی برخوردار است ؛ بنابراین برای انجام جراحی بینی عجله نکنید و زمان کافی صرف تحقیق درباره جراح بینی خوب نمایید.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر