جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : با توجه به اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد و تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار خواهد داد، جراحی بینی پر طرفدار ترین فعالیت زیبایی میان اقشار مختلف مردم با هر سن و جنسیتی می باشد.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی با هدف ایجاد تناسب میان اجزای مختلف صورت انجام می شود و ایرادات ظاهری و عملکردی بینی را رفع می کند.

جراحی بینی باز

انواع روش های جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی به دو صورت انجام خواهد شد :

  1. جراحی بینی باز
  2. جراحی بینی به روش بسته

در واقع انتخاب این روش ها به سلیقه و نوع مهارت جراح بینی بستگی دارد و در مواردی که پره های بینی نیازمند ایجاد تغییر باشد، فارغ از اینکه جراحی به صورت باز است یا بسته ، برش هایی در پره ها ایجاد می شوند.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

اصلی ترین و بارز ترین تفاوت میان جراحی بینی باز و بسته ، در محلی است که برش ها در آن ایجاد می شوند. به این صورت که در جراحی بینی باز برش ها در ناحیه کلوملا یا همان تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می شوند. این در حالیست که در جراحی بینی بسته برشی در خارج بینی ایجاد نشده و تنها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد.

جراح بینی در جراحی بینی به روش باز اشراف و دید کامل داشته و به همین جهت احتمال بروز خطا هایی هچون نامتقارنی ، اختلالات تنفسی و غیره بسیار ناچیز است.

در جراحی بینی باز پوست بینی از طریق ابزاری مخصوص از ساختار بینی جدا شده ولی این امکان در جراحی بینی بسته وجود ندارد.

جراحی بینی به روش بسته تنها مناسب افرادیست که بینی آن ها ایراد چندانی ندارد اما در جراحی بینی باز می توان انواع ایرادات ساده و پیچیده بینی را اصلاح نمود.

در جراحی بینی باز میزان تورم و کبودی بیشتر از جراحی بینی به روش بسته می باشد. همچنین معمولا دوران نقاهت جراحی بینی به روش باز طولانی تر از جراحی بینی به روش بسته می باشد.

جراحی بینی باز

هزینه جراحی بینی باز

در واقع قبل از معاینه و مشاهده بینی توسط جراح نمی توان هزینه قطعی و نهایی این جراحی را مشخص نمود، چرا که انجام این عمل به عوامل مختلفی همچون میزان ایرادات بینی و دستمزد جراح بینی بستگی دارد و از این رو هزینه جراحی بینی به روش باز برای همه به یک صورت نیست.

انتخاب جراح بینی

برای کسب نتیجه مطلوب و ایده آل انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین برای انجام جراحی بینی عجله نکنید و زمان کافی صرف تحقیق درباره جراح بینی خوب نمایید.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر