جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته

جراحان بینی برای انجام جراحی بینی ، از دو روش استفاده می کنند ؛ که آن روش ها تحت عنوان های جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز شناخته می شوند.

ما به طور مفصل در مقاله ای جداگانه در رابطه با جراحی بینی باز توضیح داده ایم ، می توانید با مراجعه به این مقاله و مطالعه آن به اطلاعات کاملی در این زمینه دست یابید ؛ در این مقاله قصد داریم شما را با جراحی بینی به روش بسته آشنا نماییم.

جراحی بینی بسته

جراحی بینی به روش بسته چیست ؟

در جراحي بيني بسته ، هنگامی که جراح بینی می خواهد برش های عمل بینی را ایجاد کند ، هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی کند ، بلکه تمامی برش ها را در ناحیه داخلی حفره های بینی ایجاد می کند و سپس اصلاحات لازم را انجام می دهد ؛ به دلیل ایجاد برش ها در ناحیه داخلی بینی ، جای اسکار های ناشی از جراحی بینی بر روی سطح خارجی پوست باقی نمی ماند.

به علت داخلی بودن برش ها در جراحي بيني بسته ، وسعت دید جراح بینی کم می باشد و به همین علت او نمی تواند تغییرات گسترده ای را در بینی اعمال نماید به همین منظور جراحی های پیچیده که نیاز به ایجاد تغییرات گسترده دارند به این روش ، جراحی نمی شوند.

مزایای جراحي بيني بسته

از مزایای این روش از جراحی بینی می توانیم به مواردی هم چون مدت کوتاه تر جراحی بینی ، باقی نماندن جای اسکارها و غیره اشاره کنیم.

معایب جراحي بيني بسته

جراحی که این روش از جراحی بینی را انتخاب می کند ، باید بسیار ماهر باشد.

عوارض جراحی بسته بینی

  1. عدم ایجاد اصلاحات گسترده
  2. عدم توانایی در تجسم بینی

لازم به ذکر است انتخاب هر یک از این روش ها ، بسته به شرایط بیماران و نظر جراح بینی می باشد ، بنابراین روشی را که جراح بینی برای انجام عمل بینی شما انتخاب می کند بهترین روش است و اصرار به انجام روشی دیگر نکیند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

افرادی که خواستار انجام جراحی بینی هستند به منظور پیشرفت صحیح روند جراحی ، باید نکاتی را قبل از شروع عمل بینی رعایت کنند که آن ها عبارت اند از :

  • آن ها باید مدتی قبل از شروع عمل بینی ، از مصرف داروهایی مانند پروفن ، ژلوفن که باعث انعقاد خون می شوند پرهیز کنند.
  • توصیه می شود افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی ، را دارند ؛ مدتی قبل از شروع آن از مصرف الکل و سیگار اجتناب کنند زیرا این موارد اکسیژن رسانی در حین جراحی بینی را مختل می کنند.

جراحی بینی بسته

هزینه جراحی بینی به روش بسته

هزینه عمل بسته بینی ، به مواردی زیر بستگی دارد :

  1. تجربه جراح بینی
  2. دستمزد جراح بینی
  3. شرایط بیماران
  4. میزان گستردگی جراحی بینی
  5. هزینه اتاق عمل
  6. هزینه بیمارستان یا هزینه کلینیک

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر