جراحی بینی بسته

جراحان بینی برای انجام جراحی بینی ، از دو روش استفاده می کنند ؛ که آن روش ها تحت عنوان های جراحی بینی بسته و باز شناخته می شوند. در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با مزایا و معایب و هزینه انجام این عمل جراحی مطالبی را بیان کنیم پس با ما تا انتها همراه باشید. 

جراحی بینی بسته

ما به طور مفصل در مقاله ای جداگانه در رابطه با جراحی بینی باز توضیح داده ایم ، می توانید با مراجعه به این مقاله و مطالعه آن به اطلاعات کاملی در این زمینه دست یابید ؛ در این مقاله قصد داریم شما را با جراحی بینی به روش بسته آشنا نماییم.

جراحی بینی بسته چیست ؟

در این نوع جراحی  ، هنگامی که جراح بینی می خواهد برش های عمل بینی را ایجاد کند ، هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی کند ، بلکه تمامی برش ها را در ناحیه داخلی حفره های بینی ایجاد می کند و سپس اصلاحات لازم را انجام می دهد ؛ به دلیل ایجاد برش ها در ناحیه داخلی بینی ، جای اسکار های ناشی از جراحی بینی بر روی سطح خارجی پوست باقی نمی ماند. به علت داخلی بودن برش ها در روش بسته ، وسعت دید جراح بینی کم می باشد و به همین علت او نمی تواند تغییرات گسترده ای را در بینی اعمال نماید به همین منظور جراحی های پیچیده که نیاز به ایجاد تغییرات گسترده دارند به این روش ، جراحی نمی شوند.

مزایای جراحی به روش بسته

از مزایای این روش از جراحی بینی می توانیم به مواردی هم چون مدت کوتاه تر جراحی بینی ، باقی نماندن جای اسکارها و غیره اشاره کنیم.

معایب عمل به روش بسته

جراحی که این روش از جراحی بینی را انتخاب می کند ، باید بسیار ماهر باشد.

جراحی بینی بسته

عوارض جراحی بینی بسته

  1. عدم ایجاد اصلاحات گسترده
  2. عدم توانایی در تجسم بینی

لازم به ذکر است انتخاب هر یک از این روش ها ، وابسطه به شرایط بیماران و نظر پزشک می باشد ، بنابراین روشی را که جراح و متخصص برای انجام عمل دماغ شما انتخاب می کند بهترین روش است و اصرار به انجام روشی دیگر نکیند.

اقدامات لازم قبل از انجام پروسه

افرادی که خواستار انجام جراحی بینی بسته هستند به منظور پیشرفت صحیح روند جراحی ، باید نکاتی را قبل از شروع عمل بینی رعایت کنند که آن ها عبارت اند از :

  • آن ها باید مدتی قبل از شروع عمل بینی ، از مصرف داروهایی مانند پروفن ، ژلوفن که باعث انعقاد خون می شوند پرهیز کنند.
  • توصیه می شود افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی ، را دارند ؛ مدتی قبل از شروع آن از مصرف الکل و سیگار اجتناب کنند زیرا این موارد اکسیژن رسانی در حین جراحی بینی را مختل می کنند.

هزینه جراحی بینی به روش بسته

هزینه این نوع عمل ، به مواردی زیر بستگی دارد :

  1. تجربه جراح بینی
  2. دستمزد جراح بینی
  3. شرایط بیماران
  4. میزان گستردگی جراحی بینی
  5. هزینه اتاق عمل
  6. هزینه بیمارستان یا هزینه کلینیک

پاسخ

تماس با دکتر