جراحی بینی ترمیمی

همه چیز درباره جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه زمانی انجام می شود که فرد از جراحی زیبایی اولیه بینی خود راضی نبوده یا پس از جراحی رینوپلاستی ایراداتی در ساختار بینی فرد به وجود می آید که سبب می شود فرد به جراحی بینی مجدد روی آورد.

جراحی بینی ترمیمی ممکن است یه عمل ساده و کوچک باشد یا یک جراحی پیچیده  که به دلیل ظرافت و پیچیدگی بیشتر نسبت به جراحی بینی اول حتما باید به یک پزشک متخصص که دارای مهارت کافی باشد، مراجعه شود.

جراحی بینی ترمیمی

نکاتی که بهتر است پیش از انجام جراحی بینی ترمیمی بدانید :

 1. پیچیدگی های جراحی بینی پس از هر جراحی بیشتر می شود و عمل نسبتاً سخت تر می شود.
 2. امکان اصلاح کامل بینی در برخی از موارد که جراح اولیه قسمت زیادی از ساختار بینی را برداشته وجود ندارد.
 3. بافت زخمی هنگام جراحی بینی نباید در داخل بینی  وجود داشته باشد یا مقدار آن بسیار کم باشد.
 4. این احتمال وجود دارد که چهارچوب بینی شما خیلی سالم نباشد که بتواند جراحی بینی مجدد را تحمل کند، پس تا جای ممکن عمل بینی ثانویه را دیرتر انجام دهید.
 5. بهتر است جراحی بینی مجدد حداقل یک سال پس از عمل اولیه صورت بگیرد.

ایرادات قابل اصلاح در جراحی بینی ترمیمی :

 • کج شدن و بزرگ بودن بینی
 • نوک افتاده و مصنوعی بینی
 • فاصله زیاد بین سوراخ های بینی
 • کوتاهی بینی
 • برجستگی بیش از حد نوک بینی
 • خشکی بیش از حد بینی و مشکلات تنفسی

روش های جراحی بینی ثانویه :

دو نوع روش برای جراحی ترمیمی بینی وجود دارد : جراحی ترمیمی بینی به روش باز و جراحی ترمیمی بینی به روش بسته .

نوع جراحی ترمیمی را پزشک بسته به تشخیص خود و پس از معاینه بیمار انتخاب می کند.

جراحی ثانویه بینی به روش باز :

معمولا این جراحی زمانی انجام می شود که تغییرات عمده ای در ساختار بینی وجود داشته باشد. در این نوع  جراحی بینی پوست شکافته شده و برش ها از میان دو سوراخ بینی زده می شود. از این روش عموما برای از بین بردن پل بینی استفاده می کنند.

جراحی ثانویه بینی به روش بسته :

معمولا این جراحی زمانی انجام می شود که نیاز به تغییرات و اصلاحات خاصی در بینی وجود نداشته باشد در این نوع جراحی برش هایی به منظور دسترسی پیدا کردن به ساختار بینی بیمار در داخل بینی زده می شود و پوست شکافته نمی شود.

جراحی بینی ترمیمی

چرا در جراحی بینی ثانویه توجه به پوست بسیار مهم است ؟

پوست اهمیت ویژه ای در جراحی بینی مجدد دارد، پوست و بافت های نرم بینی در جراحی بینی ثانویه نسبت به جراحی بینی اول واکنش بیشتری نشان داده و به همین دلیل لازم است در جراحی بینی ثانویه برش ها با ظرافت بیشتری انجام شوند تا به پوست آسیب کمتری برسد.

به همین دلیل هم لازم است جراحی به شکلی دقیق و ماهرانه انجام شود تا از به وجود آمدن بافت های همبند جلوگیری شود.

پس، در انتخاب جراح بینی خود دقت بسیار کنید.

خطرات عمل ترمیمی بینی

در برخی از مواقع ، کسانی که اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی کرده اند ، بنا به دلایل متفاوت ؛ از جمله مراجعه به جراح بینی بی تجربه ، عدم توجه به نکات و توصیه های پزشک و از این قبیل موارد نتایج مطلوبی از این جراحی ، دریافت نکرده و نیاز به ترمیم بینی ، پیدا خواهند کرد.

دریافت نتایج مطلوب و جلوگیری از بروز عوارض ناشی از عمل ترمیم بینی نیز همانند عمل بینی اولیه ، مستلزم مراجعه به جراح بینی ماهر و با تجربه می باشد ؛ بنابراین ، به هیچ عنوان در این باره سهل انگاری نکنید.

آیا عمل ترمیم بینی درد دارد ؟

عمل ترمیم بینی نیز همانند جراحی بینی اولیه ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ؛ بنابراین ، بیمار در حین انجام آن درد را احساس نخواهد کرد ؛ در رابطه با درد ناشی از آن در دوران نقاهت ، نیز باید ذکر کرد به قدری خفیف است که با مصرف مسکن ، تسکین می یابد.

هزینه عمل ترمیمی بینی

از پرتکرارترین سوالات جراحی بینی ، باید به پرسش ذیل اشاره کنیم.

هزینه عمل ترمیمی بینی چقدر است ؟

هزینه عمل ترمیمی بینی ، با توجه به فاکتورهای متعدد در افراد متغیر می باشد ؛ به همین علت کسانی که قصد اطلاع از هزینه جراحی ترمیمی بینی را دارند ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، باید به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند.

در رابطه با چگونگی پرداخت هزینه جراحی ترمیمی بینی توسط بیمه نیز باید ذکر شود که شرکت های بیمه ، تنها هزینه جراحی های درمانی را تحت پوشش قرار می دهند .

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر